تقریباً همه افراد در برهه ای از زندگی خود باید به نوعی به نوعی تست استرس بدهند. مسلح بودن به اطلاعات مفید به شما کمک می کند تا هرگونه اضطرابی را که صرفاً در مورد انجام تست استرس دارید ، کاهش دهید. این تفسیر متعهد به توضیح انواع مختلف تست استرس است و امیدوارم شما را به یک آزمودنی آگاه تر تبدیل کند.

1. استرس استاندارد قلم و کاغذ. این آزمایشات حداقل “استرس زا” هستند! شما فقط باید به چند س questionsال در مورد شیوه زندگی و جهت گیری های کلی خود پاسخ دهید. شما فقط با صادق بودن و پاسخ دادن به جزئیات کامل به تصور خود به خود کمک خواهید کرد. نگران چی هستی؟ در زندگی شما چه می گذرد؟ این تست های استرس نسیم هستند. نتایج اغلب می تواند منجر به یک زندگی شل و بدون استرس شود. اگرچه ممکن است از نتیجه نهایی شگفت زده شوید ، اما تنها کسانی که اقدام می کنند از  بهترین دکتر قلب در مشهد این اشکال تست استرس به طور کامل سود خواهند برد.

2. تست استرس اینترنتی. برحذر بودن!!! بسیاری از این آزمایشات برنامه ریزی شده است تا در نهایت چیزی به شما بفروشد. اطمینان حاصل کنید که آزمون توسط یک سازمان قانونی و بدون انگیزه های مخفی طراحی شده است. در حالی که این آزمایش ها گاهی اوقات می تواند طنزآمیز باشد ، اما به طور حتم یک بازار خریدار است که باید مراقب باشید.

3. آزمون استرس ورزشی. این مقدمه ترین نوع تست استرس فیزیکی است. برنامه ریزی شده است که به پزشک یک درک اساسی از عملکرد قلب و عملکرد ریوی ارائه دهد. یک متخصص قلب شما را به EKG متصل می کند و به شما توصیه می کند سرعت و شیب تردمیل را تا زمان سرعت دویدن سریع افزایش دهید. با جدیدترین مهندسی موجود در آزمایش تنش هسته ای ، این آزمایش یک دایناسور محسوب می شود. اگر با علائمی مانند درد قفسه سینه ، تنگی نفس ، درد بازو یا درد مداوم تیغه شانه مواجه هستید ، این آزمایش بسیار ناکافی است.

4. تست استرس تاليوم. این پیچیده ترین تست استرس فیزیکی موجود است. این آزمایش معمولاً برای افرادی که دچار درد قفسه سینه ، تنگی نفس یا سایر علائم مرتبط با مرحله پایانی بیماری عروق کرونر می شوند ، تجویز می شود. تست های استرس تالیم دقیقاً مانند یک آزمایش ورزشی هستند زیرا قلب شما از طریق ورزش “تحت فشار” قرار می گیرد. تفاوت بزرگ این است که تصویربرداری از قلب وجود دارد که پس از تزریق دوز کمی رنگ رادیواکتیو نیز انجام می شود. این امر به پزشک متخصص قلب اجازه می دهد تا جریان خون به قلب را ببیند تا ببیند نقایص در کجا رخ می دهد و در نتیجه تنگی بیش از 70 درصد در حال انجام است. این بدان معناست که بیماری انسدادی عروق کرونر در مرحله آخر اتفاق می افتد و یک روش تهاجمی اضافی مانند کاتتریزاسیون قلبی درخواست می شود. در برخی موارد که فردی قادر به دویدن روی تردمیل نیست ، پزشک از نظر دارویی استرس را ایجاد می کند.